Germicídne žiariče

Germicídny žiarič
Znečistený vzduch či povrchy najrôznejších predmetov obsahujú veľké množstvo baktérií, vírov a pliesní, ktoré sú pálčivým problémom mnohých prevádzok a organizácií. Najvhodnejším spôsobom, ako zamedziť výskytu mikroorganizmov je využitie UVC žiarenia vlnovej dĺžky 253,7 nm. Táto metóda sa pre ničenie mikroorganizmov používa už takmer 100 rokov, je vysoko účinná, bezpečná, bez zápachu. Jej pomocou je možné výrazne znížiť riziko prenosu infekcie na osoby či kontamináciu výrobkov alebo sterilných povrchov.

Priame a nepriame ožarovanie

PROLUX G36WA

Nepriame ožarovanie

Prístroje s nepriamym ožarovaním sa používajú za prítomnosti ľudí. Žiarenie je úplne uzavreté v prístroji a prevádzka je tak absolútne bezpečná po celých 24 hodín denne a to i za prítomnosti osôb. Dezinfikuje vzduch, nie výrobky alebo povrchy.

Používa sa všade tam, kde nie je možné zaistiť dezinfekciu prostredia bežnými metódami, prípadne v prostrediach so zvýšenými nárokmi na čistotu. Prístroj so zabudovanými spínacími hodinami možno zapnúť a vypnúť v dennom, alebo týždennom režime. Možnosť prednostného manuálneho zapnutia a vypnutia bez ovplyvnenia naprogramovaných hodnôt. Automatické zaznamenanie doby prevádzky žiariča. Doporučené použitie v priestoroch kde nie je možné zabezpečiť ochranu pred nežiadúcou priamou expozíciou UVC žiarení.

Priame ožarovanie

Piame UVC žiarenie dezinfikuje vzduch aj povrchy. Vzhľadom k nebezpečnosti UVC žiarenia je však možné tieto svietidlá využívať len bez prítomnosti ľudí. Používa sa v zdravotníckych zariadeniach, potravinárskych prevádzkach, farmaceutickom priemysle, firmách atd. ...
PROLUX G36WA

Prevedenie prístrojov

  • nástenné
  • stolové
  • mobilné
  • kombinované prístroje, t.j. prístroje s priamym i nepriamym-ventilátorovým vyžarovaním
  • prístroje do vlhkého a prašného prostredia ( len s priamym ožarovaním)

Fakty o UVC žiarení

Žiarenie UVC je škodlivé a môže mať negatívny účinok na organizmus ľudský aj rastlinný. Aj malá dávka priameho ožiarenia môže pri zasiahnutí oka vyvolať zápal spojiviek, pri vyšších dávkach ožiarenia môže poškodiť zrak, a popáleniny. Preto nesmie v žiadnom prípade dôjsť k styku priameho UVC žiarenia s osobami pohybujúcimi sa v okolí týchto žiaričov a teda musí byť vylúčené ožiarenie ľudí UVC žiarením produkovaným týmito žiaričmi. Zásah nechráneného ľudského tela je nutné bezpodmienečne úplne vylúčiť.
Germicídne žiarenie - UVC vlnová dĺžka 253,7 nm je neviditeľné. Práve toto žiarenie v spektre UV-C spôsobuje hynutie mikroorganizmov a to tak, že dôjde k narušeniu ich DNA a teda k ich deštrukcii. Modré svetlo, ktoré produkujú germicídne žiariče je iba vedľajším produktom. Táto časť spektra nie je dezinfekčná. Germicídne žiarenie neprechádza matnými nepriehľadnými materiálmi, ale ani obyčajným sklom. Tvorí pre neho spoľahlivú prekážku. Toto žiarenie prechádza iba čírim kremenným sklom a špeciálnymi teflonovými fóliami.
PROLUX GM55W

Sídlo

M+S Trading SK s.r.o.
Škultétyho 12
831 03 Bratislava

Prevádzka

M+S Trading SK s.r.o.
Rybárska 1
915 01 Nové Mesto nad Váhom
BIO
Naša spoločnosť je certifikovaným dodávateľom BIO produktov.
Image
© 2021 M+S Trading SK s.r.o. Created by canalmedia