BIO/ORGANIC

Biopotraviny sú plodiny a výrobky, ktoré vznikli prirodzeným a zároveň kontrolovaným spôsobom, sú to certifikované a označené produkty ekologického poľnohospodárstva.

V ekologickom poľnohospodárstve sa na rozdiel od bežného poľnohospodárstva nesmú používať agrochemikálie, chemické postreky a umelé hnojivá a zvieratám nie sú podávané antibiotiká, rastové hormóny ani geneticky modifikované očkovacie látky či iné lieky. V ekologickom poľnohospodárstve nie je povolené používať geneticky modifikované organizmy.

Pri vlastnej výrobe biopotravín sa nesmú používať žiadne potravinárske chemikálie (chemické farbivá a ochucovadlá, umelé sladidlá, aromatické látky, konzervačné látky atď). Nie sú tiež povolené postupy, ktoré môžu mať negatívne účinky na ľudské zdravie.

Bioprodukty a biopotraviny podliehajú prísnej kontrole pri pestovaní, spracovaní aj skladovaní. Bioprodukty sa spracúvajú na biopotraviny tak, aby sa vylúčila možnosť ich znehodnotenia a zabezpečilo sa zachovanie ich výživovej hodnoty.

Naša spoločnosť je certifikovaným dodávateľom BIO produktov už od roku 2008.  Náš certifikát si môžete overiť po zadaní názvu našej spoločnosti  v TRACES NT  verejnej databáze ekologických certifikátov cez link:  https://webgate.ec.europa.eu/tracesnt/directory/publication/organic-operator/index#!?sort=-issuedOn.

Image

Sídlo

M+S Trading SK s.r.o.
Škultétyho 12
831 03 Bratislava

Prevádzka

M+S Trading SK s.r.o.
Rybárska 1
915 01 Nové Mesto nad Váhom
BIO
Naša spoločnosť je certifikovaným dodávateľom BIO produktov.
Image
© 2021 M+S Trading SK s.r.o. Created by canalmedia